Sağlık ve Rehberlik merkezinde cerrahi müdahaleler için steril bir odamız mevcuttur. Burada cerrahi branşlara göre; lokal anestezi altında cerrahi müdahaleler yapılmaktadır. Ortopedi, Dermatoloji, Üroloji ve Aile hekimliği ile çalışılmaktadır. Bu branşların sayısı Sağlık merkezinde çalışan cerrahi uygulaması olan hekim durumuna göre değişebilir.

Müdahale odasında; Patolojik inceleme amacıyla Biyobsi, kist eksizyonu ( çıkarılması), Nevus ( ben) eksizyonu, lipom eksizyonu, sünnet, yabancı cisim çıkarılması, tırnak çekimi, siğil koterizasyonu (yakma), gibi işlemler lokal anestezi altında yapılmaktadır. Hastaların iyileşme süreci (pansuman, v.s) hemşireler tarafından takip edilmektedir.

Müdahale odasında randevu sistemi ile çalışılmaktadır. Hekim Muayenesi sonucu konulan teşhise ğöre müdahale odasında çalışan hemşireler tarafından hastalarımıza broşür verilerek açıklayıcı bir randevu verilmektedir. Müdahale odasında yapılan tüm işlemler için kullanılan malzemelerin steriletisinde büyük bir titizlik gösterilmektedir.


Son Güncelleme:
27/03/2018 - 11:46